Poznaj działanie komosy ryżowej

Poznaj działanie komosy ryżowej

Komosa ryżowa (https://www.bee.pl/9219-quinoa-komosa-ryzowa) jest ostatnio niezwykle popularna. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzuje się ona bardzo dobrym wpływem na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Jak się okazuje, może być ona składnikiem wielu potraw, zarówno tych na słodko jak i na słono. Jeżeli chcemy jednak czerpać z pozytywnych właściwości quinoa, należy wprowadzić ją do swojego codziennego menu.

Jakie działanie ma komosa?

Komosa ryżowa charakteryzuje się sporą zawartością białka. Co ważne, zawiera ono wszystkie niezbędne nam aminokwasy. Nie ulega wątpliwości, że po komosę powinny sięgnąć osoby znajdujące się na dietach roślinnych. Jest to produkt idealny dla wegetarian i wegan. W komosie ryżowej, oprócz cennego białka znajdziemy także zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe. Jest ona także skarbnicą wielu witamin oraz składników mineralnych. Zawiera ona między innymi witaminę A oraz witaminę E, zwaną także witaminą młodości. Stanowi ona także niezwykle bogate źródło cennego kwasu foliowego. Warto wiedzieć, że jest to składnik istotny nie tylko dla kobiet w ciąży oraz dla tych, które starają się o dziecko. W komosie ryżowej nie brak jest także wielu cennych minerałów. Znajdziemy w niej wapń, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego. Ponadto, zawiera ona całkiem sporo żelaza, które powinno znaleźć się w diecie każdego człowieka. Spożywanie komosy ryżowej zapobiega więc anemii wynikającej z niedoboru żelaza. W komosie znajdziemy także sporą ilość cynku, który jest niezbędny dla zachowania atrakcyjnego wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. 

Jak stosować komosę ryżową?


Komosa ryżowa znalazła naprawdę wiele zastosowań. Przede wszystkim, idealnie nada się ona jako dodatek do obiadu. Można podawać ją z mięsem, ale również z warzywami. Idealnie nadaje się również do sałatek. Świetnie smakuje zarówno na ciepło jak i na zimno. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby komosę ryżową wykorzystać również do dań na słodko. Wspaniale nada się jako dodatek do koktajli. Zwiększy bowiem zawartość cennego białka. Ponadto, komosa ryżowa wspaniale będzie smakować na śniadanie z dodatkiem owoców oraz bakalii. Aby móc się cieszyć dobroczynnym wpływem komosy ryżowej na nasze zdrowie, należy zadbać rzecz jasna o systematyczne jej spożywanie. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może. Należałoby zwrócić również uwagę na to, aby komosa była wysokiej jakości produktem. Najlepiej, jeśli kupimy ją w sklepie z ekologiczną żywnością. 

 

Share