Uliczka Kwiatowa
"Dzieci są jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewać, poświęcać im uwagę, pielęgnować.
W takich warunkach nasiona kiełkują, rośliny rosną a potem zakwitają" – S. Suzuki, Pod opieką miłości
Strona Główna Program Organizacja Cennik Galeria Kontakt
dzieci
Żłobek i Przedszkole są otwarte przez cały rok, bez przerwy wakacyjnej, od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-19.00. Pracujemy również w zwyczajowo wolne dni: wigilię, Nowy Rok, ferie zimowe. Placówka jest zamknięta w czasie świąt państwowych i dni ustawowo wolne od pracy.

Wychowaniem przedszkolnym obejmujemy dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 2,5 lat, do końca roku szkolnego w którym dziecko kończy 6 lat.

Żłobek – grupa Bączki
Dla naszych najmłodszych podopiecznych, gdzie w małej grupie, pod opieką doświadczonych opiekunek mogą bawić się, rozwijać oraz wypoczywać. Plan dnia dzieci najmłodszych dostosowany jest do ich rytmu (jedzenie, spanie, spacer, zabiegi pielęgnacyjne).

Przedszkole – grupa Biedronki
W małej grupie, pod opieką doświadczonych nauczycieli i pedagogów, przedszkolaki spędzają przyjemnie dzień, ucząc się i bawiąc. Zapewniamy pełne wyżywienie, w programie dnia leżakowanie i spacer oraz wiele ciekawych zajęć edukacyjnych, przystosowanych do wieku Dzieci. Po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców. W grupie tej znajdują się dzieci, w wieku do 3 lat.

Przedszkole – grupa Motylki
w tej grupie prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w trakcie których Dziecko uczy się nawiązywania pierwszych kontaktów z rówieśnikami, wspólnej zabawy, rozwija swoje zdolności manualne podczas licznych zabaw konstrukcyjnych i plastycznych. Głównym celem zajęć w Grupie przedszkolnej Motyki jest wspieranie harmonijnego rozwoju Dziecka, nauka samodzielności, współdziałania w grupie oraz przygotowanie do łagodnego debiutu w szkole.

W przypadku obu grup przedszkolnych realizowana jest podstawa programowa MEN.
kropki